Zapowiedzi książkowe - sierpień 2018

by - sierpnia 01, 2018



Cześć kochani,
jak Wam minął czytelniczo lipiec? Dużo udało Wam się przeczytać książek? Pochwalcie się wynikiem :)
Mi się udało skończyć miesiąc na 12 pozycjach, z czego 2 to były takie luźne - poradnikowo - obrazkowe, więc nie wiem czy się nadają do tego, aby je zaliczać do książek przeczytanych.
Ale skoro zbliżamy się do sierpnia, to niewątpliwie czas na zapowiedzi książkowe. Jesteście ciekawi, co wybrałam według mnie najciekawszego na najbliższy miesiąc? Zapraszam ;)




Apartament w Paryżu | G. Musso
Wydawnictwo: Albatros
Data premiery: 1 sierpnia

Opis:
Sztuka jest kłamstwem, które mówi prawdę. 
Paryż, pracownia malarska ukryta w pełnym zieleni zaułku. Madeline właśnie ją wynajęła, żeby odpocząć i cieszyć się samotnością. W wyniku nieporozumienia w to samo miejsce trafia Gaspard, młody pisarz ze Stanów Zjednoczonych, który chce w spokoju popracować nad nową książką. Los skazuje tych dwoje wrażliwych samotników na dzielenie jednej przestrzeni życiowej. 
Pracownia należała do słynnego artysty, Seana Lorenza; we wnętrzu wciąż widać jego fascynację kolorami i światłem. Pogrążony w smutku po śmierci syna malarz zmarł rok wcześniej, pozostawiając po sobie trzy obrazy, które wkrótce przepadły bez wieści. Madeline i Gaspard, zafascynowani geniuszem i zaintrygowani tragicznym losem poprzedniego lokatora, postanawiają połączyć siły, aby odzyskać te niezwykłe malowidła. Zanim odkryją sekret Seana Lorenza, będą musieli zmierzyć się z własnymi demonami, a prowadzone przez nich śledztwo na zawsze odmieni ich życie. 

Guillaume Musso to jest już nazwisko dość znane, obok którego ciężko przejść obojętnie. Choć on i Moyes są póki co dla mnie tabula rasą, to gdzieś z tyłu głowy mam ciągle taką natrętną myśl, ale w końcu się zabrać za tych dwóch autorów. 
Po przeczytaniu opisu zaintrygowała mnie fabuła do tego stopnia, że chyba zacznę przygodę od tej powieści. Mam pewne skojarzenia odnośnie "Apartamentu w Paryżu", które oscylują na granicy połączenia Woody'ego Allena z Garym Winickiem("Listy do Julii"). Myślę, że ta książka może sprostać moim zapotrzebowaniom na dobrą literaturę :)


Wszystko, czego pragnęliśmy | E. Giffin
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 1 sierpnia

Opis:
Nina należy do elity i u boku bogatego męża prowadzi wygodne życie, jakiego zawsze pragnęła. Ich syn Finch właśnie dostał się na wymarzone studia w Princeton. 
Tom jest samotnym ojcem i pracuje od rana do nocy. Rozpiera go duma, gdy jego córka Lyla dzięki stypendium zaczyna naukę w prywatnym liceum. Dziewczyna usilnie stara się dopasować do obcego jej otoczenia, choć latynoska uroda odziedziczona po matce wcale jej w tym nie pomaga. 
Światy Niny i Toma zderzają się gwałtownie, gdy w szkole wybucha skandal obyczajowy z udziałem ich dzieci. 
Pośród piętrzących się kłamstw bohaterowie będą musieli przemyśleć relacje z najbliższymi i odpowiedzieć sobie na ważne pytanie: czego naprawdę pragną?

Z Emily Giffin mam taki problem, że posiadam na półce chyba wszystkie jej powieści, ale żadna z nich nie jest przeczytana, bo wiecie jak to jest - ciągle się coś nowego ukazuje i te książki, na które w danym momencie mieliśmy chęć, spadają na dół listy :) Ale w końcu nadrobię i z pewnością tą również :)



Siostra perły | L. Riley
Wydawnictwo: Albatros
Data premiery: 1 sierpnia

Opis:
Wyjątkowa opowieść - po części saga rodzinna, po części baśń - która zręcznie wciąga nas w zawikłaną historię pochodzenia siedmiu sióstr. 
Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą. 
Cece D'Apliese nigdy nigdzie nie pasowała... 
Po śmierci ojca Cece znalazła się na życiowym zakręcie. Postanawia opuścić Anglię i podążyć za wskazówkami pozostawionymi jej przez Pa Salta, by odkryć swoją przeszłość. Jedyne, co ma, to czarno-białe zdjęcie i nazwisko pionierki, która ponad sto lat wcześniej walczyła o przetrwanie w niegościnnej Australii. 
Rok 1906. Kitty McBride, córka duchownego z Edynburga, otrzymała niebywałą szansę podróży do Australii jako towarzyszka zamożnej pani McCrombie. Wkrótce jej los splata się z dwoma bliźniakami – porywczym Drummondem i ambitnym Andrew, spadkobiercami fortuny, której ich rodzina dorobiła się, handlując perłami. 
Kiedy Cece dociera do Australii, zaczyna wierzyć, że ten dziki kontynent może zaoferować jej coś, o czym nigdy nie śmiała marzyć: poczucie przynależności i prawdziwy dom.

Czytałam mnóstwo pozytywnych opinii na temat całej serii Siedmiu sióstr i co raz częściej mnie do nich ciągnie. Tym bardziej, że opis każdej książki jest świetna i trafiona w punkt, jeśli o mnie chodzi.


Łowca. Sprawa Trynkiewicza | E. Żarska
Wydawnictwo: Znak
Data premiery: 1 sierpnia

Opis: 
Opowieść o mrocznych zakamarkach umysłu mordercy. 
O tym, że zrobił coś strasznego, przypomniała mu krew za paznokciem, którą zauważył, jedząc obiad u rodziców. Pamiętał, ile zapłacił za zakupy w sklepie, a nie był w stanie przypomnieć sobie, w jaki sposób chłopcy znaleźli się niego w domu. A może było zupełnie inaczej? Wszystko pamiętał, tylko taką wersję, pełną sprzeczności i niedomówień, przedstawił w czasie przesłuchań?
Trynkiewicz, choć minęło tak wiele lat, nadal budzi grozę, a najczęściej używanym wobec niego określeniem jest bestia. Historia nieśmiałego nauczyciela z Piotrkowa pokazuje, jak rodzi się zło i co się dzieje w umyśle psychopatycznego zabójcy. 
Dla Ewy Żarskiej Trynkiewicz jest paskudnym wspomnieniem z dzieciństwa. Kiedy w Piotrkowie polował na swoje ofiary, ona bawiła się na sąsiednich podwórkach. Żarska próbuje w gąszczu zeznań, tropów, sprzecznych opinii i manipulacji znaleźć odpowiedź na ważne pytania. Jak się rodzi morderca? Jak wybiera ofiary? Jak poluje? Dlaczego tak długo pozostaje niezauważony?

Czy ktoś z Was nie słyszał o sprawie Trynkiewicza? Jest to jedyna książka z literatury z pogranicza faktu, która trafiła na moją listę, ponieważ wydaje mi się warta przeczytania i poznania punktu widzenia ofiary. Mam nadzieję, że się nie zawiodę :)


Słuchaj swojego serca | K. West
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 1 sierpnia

Opis:
Kate Bailey nie przepada za ludźmi. Woli spędzać czas samotnie, nad jeziorem, gdzie może cieszyć się ciszą i spokojem. Właściwie sama więc nie wie, dlaczego dała się namówić swojej najlepszej przyjaciółce Alanie na udział w zajęciach, podczas których powstaje popularny szkolny podkast. A już na pewno nie spodziewała się, że to ona go poprowadzi. Na żywo. I co, ma teraz odbierać telefony i udzielać porad na antenie? Ha, ha. 
Wygląda jednak na to, że Kate dobrze sobie – nomen omen – radzi w narzuconej roli. Komplikacje pojawiają się, gdy odbiera telefon od anonimowego chłopaka, który prosi o pomoc w sprawie swojej sekretnej miłości. Dziewczyna jest przekonana, że rozmawia z super przystojnym Diegiem Martinezem o Alanie, swojej najlepszej przyjaciółce. Bardzo się cieszy ze szczęścia koleżanki, ale wkrótce sama odkrywa, że rodzi się w niej uczucie do Diega. No tak, łatwo i przyjemnie jest doradzać innym, trudniej zastosować te rady w swoim własnym życiu...

Kasie West chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Jest to jedyna autorka młodzieżówek, którą zawsze biorę w ciemno. I tym razem też tak się stanie, a kolekcja jej książek wzbogaci moją półkę o kolejną część :)

Super laska | A. Gruszczyńska
Wydawnictwo: SQN
Data premiery: 1 sierpnia

Opis:
Cześć! Tu Ania!
Jestem SuperLaską! Skąd to wiem? Bo skończyłam z recydywą!
Jak to zrobiłam? Wyrzuciłam z głowy diety po latach walki ze swoim ciałem i zaburzeniach. Teraz prowadzę bloga "Wilczo Głodna", gdzie uczę kobiety samoakceptacji. Do tego jem jak najwięcej nieprzetworzonych produktów – przecież takie jedzenie jest dla nas naturalne od tysiącleci. Dopiero przez ostatnie sto lat my, ludzie, wywróciliśmy nasze jadłospisy do góry nogami. Ale czas wrócić do tego, co dla nas najlepsze!
Nie jest ci potrzebna żadna dieta, tylko zdrowe podejście. 
Chcesz zostać SuperLaską taką jak ja? Zajrzyj do środka.

Lubicie tego typu poradniki? Ja mam zwykle dość sceptyczne podejście do takich książek i wręcz mnie odrzuca, ale powiem Wam w sekrecie - tę książkę już przeczytałam. Nie była aż taka zła jak myślałam, że będzie :) Więcej wkrótce pojawi się na blogu.

Do wszystkich chłopców, których kochałam | J. Han
Wydawnictwo: Young
Data premiery: 1 sierpnia

Opis:
Lara Jean właśnie zaczyna naukę w klasie maturalnej. Jej starsza siostra wyjechała na studia do Szkocji, zrywając przy tym z chłopakiem, a młodsza robi wszystko, aby zaszczepić w ojcu chęć posiadania psa. 
Dziewczyny Song, jak same siebie nazywają, kilka lat wcześniej straciły matkę i dbają o to, aby nie zapomnieć o swoich koreańskich korzeniach i najbardziej ułatwić ojcu wychowanie trójki dorastających córek. 
Lara Jean w pudle na kapelusze, które dostała od matki, trzyma listy miłosne. I to nie byle jakie! Dziewczyna napisała je sama i skierowała słowa do swoich byłych obiektów westchnień, by ten sposób wyleczyć się z niechcianego uczucia. Łącznie powstało pięć listów, które nigdy nie miały trafić do adresatów. 
Jednak ktoś ukradł pudło i wysłał spisane na papierze słowa, które miały wyleczyć złamane serce dziewczyny. Wszyscy chłopcy, w których kiedyś kochała się Lara, otrzymują wiadomości. Całą sytuację można by obrócić w żart, gdyby nie to, że jednym z nich, jest były chłopak starszej z sióstr Song.

Tak, ta książka musiała się pojawić w zestawieniu, choć okładka jest okropna - nie lubię okładek filmowych. Mam ogromną chęć na tę powieść i czuję podskórnie, że będzie to fajna i lekka młodzieżówka.

Feel again | M. Kasten
Wydawnictwo: Jaguar
Data premiery: 22 sierpnia


Opis:
Sawyer Dixon jest młoda, bezkompromisowa i samotna. Od śmierci rodziców nie pozwala nikomu zbliżyć się do siebie. To się zmienia, gdy poznaje Izaaka Granta. Ze swoimi dziwnymi okularami i ubraniami jest dokładnym przeciwieństwem zwykłego planu Sawyera. Ale kiedy Izaak, zmęczony byciem singlem, prosi o pomoc, zawierają umowę: Sawyer zamienia Izaaka w złego chłopca i nagrywa jego rozwój, jako projekt fotograficzny. Niestety Sawyer nie liczył się z intensywnymi uczuciami, które rodzą się i mieszają między nią a Izaakiem.

W tej powieści zaintrygował mnie opis, który jest naprawdę bardzo ciekawy, a sama książka może trafić w mój gust w 100%. Z pewnością zainteresuję się tym tytułem :)


Żyj Wabi-Sabi | J. Pointer Adams
Wydawnictwo: Znak
Data premiery: 22 sierpnia

Opis:
Japońska sztuka życia wabi-sabi to antidotum na perfekcjonizm kultury Zachodu. W Kraju Kwitnącej Wiśni piękno jest niedoskonałe i przemijające, a najpiękniejsze przedmioty to te z historią i zszarganym życiorysem. 
Japończycy potrafią zachwycić się tym, co niedoskonałe i ulotne. Dla swoich gości przygotowują ciepłe kapcie i pożywne, ale nie wystawne posiłki. Nie spisują na straty wyszczerbionej ceramiki, która towarzyszyła im przez wiele lat. Co jakiś czas rezygnują ze stołu i jedzą na trawie, żeby poczuć się częścią przyrody. 
Dzięki książce "Żyj wabi-sabi"odkryjesz, jak w różnych zakątkach świata można dostrzec piękno w niedoskonałości.

I to jest tytuł dla mnie! Kiedy z instagrama i pinteresta uderza w nas ogólny perfekcjonizm, myślę że odrobina niedoskonałości przyda się każdemu zdroworozsądkowemu człowiekowi. Czyli dla mnie :) Bo może sprawiam wrażenie osoby perfekcyjnej, to jednak ogarnia mnie totalna niedoskonałość :)

Widzi mi się | Z. Smith
Wydawnictwo: Znak
Data premiery: 22 sierpnia


Opis:
"Widzi mi się" powstawało osiem lat. Przez ten czas świat zmienił swoje oblicze, a Zadie Smith z cenionej i nagradzanej brytyjskiej autorki stała się również osobą publiczną, wypowiadającą się w sprawach najistotniejszych, budzących emocje po obu stronach Atlantyku. Głos autorki "Białych zębów", dzielącej swoje życie między Londyn i Nowy Jork, jest ostry i autentyczny, a obok jej zdecydowanych poglądów nie sposób przejść obojętnie. Światopogląd pisarki poznajemy dzięki tekstom pisanym czasem z kpiną, czasem z oburzeniem, ale zawsze szczerze i poruszająco. Jej przenikliwe, świeże i ożywcze spojrzenie jest kluczem do zrozumienia współczesności.

Jestem ciekawa tej pozycji, choć może nie będę mieć parcia, że muszę ją przeczytać na już. Zobaczymy, ale nazwisko autorki niewątpliwie elektryzuje.


Sposób na księcia | E. Chase
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 29 sierpnia

Opis:
Henry John Edgar Thomas Pembrook, książę Wessco, kocha być nieodpowiedzialnym i ani mu w głowie się zmieniać. Problem w tym, że jako członek rodziny królewskiej niewiele ma w tej sprawie do gadania. Królowa Lenora postanawia dać wnukowi nieco swobody, żeby ten mógł wreszcie poczuć ciężar związany z podejmowaniem samodzielnych decyzji. Ku zgrozie wszystkich jego pierwsze postanowienie wiąże się z... wzięciem udziału w randkowym reality show. I tak dwadzieścia najpiękniejszych arystokratek rozpoczyna rywalizację o serce Henry'ego. Wśród zamkowej scenerii kandydatki nie zawahają się użyć całego swojego uroku, byle tylko usidlić niepokornego księcia i zdobyć brylantową tiarę. Tymczasem Henry dostrzega prawdziwe piękno w najbardziej niepozornej z nich. 
Sarah Mirabelle Zinnia Von Titebottumjest cicha i nie lubi się narzucać. O dziwo, to właśnie jej prostolinijność, siła i dobroć przykuwają uwagę Henry'ego. Nie bez znaczenia jest też sprośny humor, z którego słynie dziewczyna... Czy Sarah znajdzie sposób na nauczenie księcia odpowiedzialności?

I kolejna odsłona Emmy Chase od Filii wśród wysokiej elity. Powiem szczerze, że lubię od czasu do czasu przeczytać takie, niewymagające książki, więc pewnie i na tą się skuszę :) 

Substancja | K. Kloc-Muniak
Wydawnictwo: Novae Res
Data premiery: 24 sierpnia

Opis:
Julia Przybysz ma talent do nauki i… wpadania w tarapaty. Świetnie zapowiadająca się studentka biotechnologii dołącza do koła naukowego, którego odkrycie ma zrewolucjonizować świat medycyny i stać się innowacyjnym lekiem. Tymczasem życie sześciorga ambitnych studentów zostaje przewrócone do góry nogami… Kiedy pojawiają się pierwsze ofiary, Julia przestaje wierzyć w przypadek. Dziewczyna będzie musiała rozpocząć grę, w której stawką okaże się jej własne życie.

Znacie Klaudię? Na pewno kojarzycie z instagrama :) Tak, już 24 sierpnia wyjdzie jej kolejna powieść. W zasadzie jeśli nie czytaliście jej debiutanckiej książki "gdybym jej uwierzył" to dobrze się składa, bo są to losy Julii Przybysz przed wydarzeniami z pierwszej wydanej książki autorki. Z całego serca polecam, bo już dawno jestem po lekturze, natomiast opinia na blogu pojawi się wkrótce, ale z pewnością warto po nią sięgnąć!


I to tyle. Ciekawa jestem, czy z powyższych pozycji coś dla siebie znaleźliście, a może zainteresowała Was jakaś inna książka, której nie ujęłam w mojej liście? Dajcie znać w komentarzach :)

Pozdrawiam,
Katka

You May Also Like

0 komentarze